6 czerwca 2012 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

10. Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie

Strykowska dziecięca grupa teatralna “Pod sceną” najlepsza w całej Polsce.

Grupa teatralna “Pod sceną” podczas 10 Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie biorąc udział w VI Spotkaniach Mistrzów Teatru, zdobyła tytuł Mistrza Teatru i otrzymała w ogólnopolskim przeglądzie najlepszych grup teatralnych Grand Prix za swój spektakl “Kim jesteś”.

Jury, w skład którego weszli: Joanna Trzepiecińska – aktorka teatralna i telewizyjna, Paweł Buszewicz- polonista i reżyser, Wiesława Klata - reżyser, pedagog, autorka wielu projektów z dziedziny edukacji teatralnej i filozoficznej, zachwyciła gra i skupienie młodych aktorów, odwaga reżyserska dająca dzieciom możliwość mówienia swoim głosem oraz czystej improwizacji i dialogu z widzem. Oliwia Karpińska, Ola Stęplewska i Kacper Olszewski oprócz nagrody Statuetki Koziołka Matołka oraz nagrody finansowej – 1000zł dla domu kultury otrzymali zaproszenie na przyszłoroczny 11. Festiwal Kultury Dziecięcej, gdzie będą gośćmi specjalnymi VII Spotkań Mistrzów Teatru.

Dzieciaki z grupy, którą prowadzę wraz z nauczycielką Ewą Olszewską, wzięli też udział w bajkowym korowodzie. Wraz z opiekunami, rodzicami i innymi członkami grupy barwnie i ciekawie zaprezentowaliśmy się podczas niedzielnego korowodu wcielając się w postaci z “Alicji w krainie czarów”. Korzystając z okazji spotkania na festiwalu wielu znanych ludzi, młodzi aktorzy, którzy oprócz teatru należą do koła dziennikarskiego, przeprowadzili wywiady z Joanną Trzepiecińską i Wandą Chotomską. Artykuły będzie można już niedługo przeczytać w “Dzienniku Łódzkim” w dodatku Junior Media.

UdostępnijUdostępnij