13 sierpnia 2013 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Etykieta zastępcza – Jaki piękny byłby wtedy świat - spekakl

3 sierpnia 2013 roku o godz. 16.00 w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbył się spektakl pt. „Etykieta zastępcza – Jaki piękny byłby wtedy świat”.

W spektaklu wzięły udział dzieci, które uczestniczyły w warsztatach teatralnych w ramach „LETNIEJ SCENY Z TUWIMEM”. Podczas występu radomszczańska publiczność mogła usłyszeć wszystkim znane od pokoleń utwory Juliana Tuwima. W spektaklu wykorzystaliśmy: „Warzywa”, „Okulary”, „Abecadło” i „Dyzio marzyciel”.

Warsztaty teatralne prowadziłem z moją żoną - Dorotą, instruktorem teatralnym Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi, opiekunką Dziecięcej Grupy Teatralnej LUSTRO.

Pięć dni, cztery godziny w każdym, dużo zabawy ale i twórczej pracy zaowocowało nietypowym zaprezentowaniem kilku utworów Tuwima. Bez rekwizytów, bez scenografii, czarne kostiumy i tylko kolorowe rękawiczki. Sprawiło to efekt czystości i klarowności przekazu oraz uwypukliło role dzieci w przedstawieniu. Stały się one bardziej widoczne, a to co pokazywały i mówiły tworzyło jasny i czytelny przekaz...

Bardzo dziękujemy MDKowi w Radomsku za zaproszenie i zaufanie, mamy nadzieję, że dzieci złapały teatralnego bakcyla i wrócą do twórczych działań po wakacjach :)

UdostępnijUdostępnij