1 kwietnia 2012 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Będziemy na Dziatwie 2012!

Kolejne sukcesy Dziecięcej Grupy Teatralnej POD SCENĄ ze Strykowa

23 marca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie należący do grupy teatralnej działającej przy szkole oraz przy domu kultury wzięli udział w III Przeglądzie Teatrów Szkolnych “Wszystko gra” w Łodzi. W Przeglądzie brało udział 28 zespołów teatralnych ze szkół podstawowych z Łodzi i okolic. Jury, w którego składzie była zastępca dyrektora Wydziału Strategii i Kadr pani Iwona Jachowicz oraz aktor Teatru Lalek “Arlekin” Waldemar Presia przez dwa dni uważnie obserwowało aktorskie poczynania w sumie 426 młodych artystów. Spośród grających dzieci postanowiło wyróżnić za wspaniałą grę aktorską w przedstawieniu “Świniopas” uczennicę klasy V Aleksandrę Stęplewską, która doskonale wcieliła się w rolę księżniczki Eulalii. Przedstawienie “Kim jesteś”, w którym gra wyżej wymieniona Ola, Oliwia Karpińska i Kacper Olszewski zdobyło Brązowego Klakiera. Grupa przywiozła do szkoły nagrodę w postaci magnetofonu oraz maski teatralnej.

W konkursie plastycznym na plakat teatralny organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 175 w Łodzi I miejsce zajęła praca ucznia klasy IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie Kacpra Olszewskiego. Jego klasowy kolega Filip Hrycajewski zajął III miejsce. Prace chłopców można było oglądać podczas otwarcia wystawy plastycznej podczas uroczystego finału Przeglądu Teatralnego “Wszystko gra”. Prace powstały pod kierunkiem nauczyciela plastyki Krzysztofa Wosika.

Grupa POD SCENĄ na XXX Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych spektaklem “Kim jesteś” zajęła I miejsce. Wygrana w konkursie daje możliwość reprezentowania województwa łódzkiego w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”, który odbędzie się w maju. Młodzi aktorzy przez kilka dni będą konfrontować swoje umiejętności z najlepszymi zespołami z Polski, uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach teatralnych. Nominowani do Dziatwy młodzi aktorzy to Ola Stęplewska, Oliwia Karpińska i Kacper Olszewski. Kacper Olszewski wcielający się w rolę chłopca zajął I miejsce w konkursie na indywidualność aktorską.

28 marca w Bałuckim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie konkursu towarzyszącego Łódzkim Konfrontacjom Teatrów Dziecięcych “Mój list z widowni”. Kacper Olszewski zajął I miejsce w kategorii prac plastycznych. Kacper w formie plastycznej wydrapywanki przedstawił swoje wrażenia z przedstawienia obejrzanego w teatrze Arlekin “Wyprawa na Szklaną Górę”. Nad pracą Kacpra czuwał nauczyciel plastyki Krzysztof Wosik.

30 marca br. dzieci za przedstawienie Kim Jesteś otrzymali I Nagrodę na XI PRZEGLĄDZIE MAŁYCH FORM TEATRALNYCH organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Radomsku!

Gratulacje dla dzieciaków za wiele pracy włożonej w przygotowywanie przedstawień. Teraz przed nami jeszcze występy w Łomiankach na Łomiankowskich Atrakcjach Teatrów Amatorskich oraz na Dziatwie w Łodzi. Kacper Olszewski zaproszony został do uczestniczenia w pracy jury w I Przeglądzie Małych Form Scenicznych „Miniatura” organizowanym w CZP NR 1 w Łodzi.

UdostępnijUdostępnij