17 czerwca 2017 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Dziecięca Grupa Teatralna POD SCENĄ ze Strykowa

Zakończył się bardzo pracowity sezon teatralny w Teatrze Pod Sceną!

Przygotowaliśmy spektakl TRÓJKĄTNA BAJKA do wiersza Danuty Wawiłow. Udało się go zaprezentować na kilku przeglądach:

Najpierw Apli Papli w Ozorkowie. Co roku przyjeżdżamy bo lubimy to miejsce, przyjazną atmosferę i kameralną salę teatralną. Udało się zdobyć I miejsce w kategorii klas I-III! Dzieci otrzymały piękną, wielką książkę MAŁY KSIĄŻĘ. Postanowiliśmy książkę ofiarować bibliotece w Strykowie z dedykacją i naszymi podpisami :)

To był początek marca i tydzień później zawitaliśmy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu na przegląd o Złotą Maskę. Udało się zdobyć Wyróżnienie co przy tak pięknych spektaklach było bardzo dobrą nagrodą!

Kolejnym teatralnym "przystankiem" był Przegląd Małych Form w MDK Radomsko. To kolejne miejsce, które staramy się co roku odwiedzać. Wielka sala widowiskowa do naszej dyspozycji, profesjonalne warunki inscenizacji... udało się zdobyć II miejsce! Wspaniały sukces, byliśmy wśród najlepszych zespołów z województwa!

Sezon zakończyliśmy udziałem w przeglądzie laureatów teatrów dziecięcych na Festiwalu Sztuki Małego Dziecka. Na ten festiwal przyciągnęła nas magia cudnego łódzkiego Teatru Lalek Pinokio! Poznaliśmy kulisy teatru lalkowego, wystąpiliśmy na jego dużej scenie. Wspaniałe przeżycie...

UdostępnijUdostępnij