19 czerwca 2017 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Dziecięca Grupa Teatralna SKANDALEK z Radomska

Zakończył się bardzo pracowity sezon teatralny w Teatrze SKANDALEK!

Od września 2016 Skandalek podzielony został na dwie oddzielne grupy. Pierwsza przygotowywała Bajkę o królewiczu, kalejdoskopach i babie - wiersz Danuty Wawiłow. Druga na warsztat wzięła Królewnę, książkę Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Pierwszym sprawdzianem był dla nas XVI PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH organizowany przez Miejski Dom Kultury w Radomsku. Udało się zdobyć wyróżnienia przez oba spektakle! Okaże się, że wyróżnienie będzie nam potem towarzyszyło nieustannie...

Kolejna okazja do prezentacji obu grup był Regionalny Przegląd Teatrów Amatorskich 2017 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Tam byliśmy pierwszy raz, wyróżnienie otrzymał spektakl Bajka o królewiczu, kalejdoskopach i babie.

Spektakl Bajka o królewiczu, kalejdoskopach i babie zakwalifikował się do trzech ogólnopolskich festiwali teatrów dziecięcych!

Pierwszy z nich odbył się w Łodzi, to 38. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodych DZIATWA. Grupa wzięła udział tylko w jednym dniu festiwalu ale za to z największą atrakcją jaką był Korowód ulicą Piotrkowską.

Dwa tygodnie później pojechaliśmy do Płocka na 28 Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych HECA. Tam już spędziliśmy pełne trzy dni pełne pokazów i warsztatów. Był korowód ulicami Starego Miasta, spektakl plenerowy grup dziecięcych i młodzieżowych z Młodzieżowego Domu Kultury oraz piknik kończący wspaniały czas festiwalu. Otrzymaliśmy wyróżnienie!

Otrzymaliśmy również nominację na 18.Ogólnopolskie Forum Teatrów Dziecięcych Miniatury w Opolu. Niestety Miniatury i Heca już kolejny rok odbywają się w tym samym terminie :(

Jednak otrzymanie nominacji na trzy najważniejsze festiwale teatrów dziecięcych w Polsce sprawia ogromną radość i satysfakcję z wykonanego pięknie dzieła teatralnego! Wielkie dzięki dzieciaki i ogromne podziękowania rodzicom za wsparcie i zaufanie...

UdostępnijUdostępnij