23 lutego 2013 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Feriowe warsztaty pedagogiki cyrku

Zimowe wakacje nie muszą być chłodne, nudne i monotonne :)

Okres ferii to czas półkolonii dla dzieci i młodzieży w domach kultury, szkołach, świetlicach. Zostałem zaproszony do wielu z nich aby uatrakcyjnić plan zajęć...

Warsztaty jakie zaproponowałem składały się z ćwiczeń żonglerki piłkami, chustami, manipulacji różnych rekwizytów cyrkowych jak obręcze, talerze, flowerstick, diabolo, a także nauki chodzenia na szczudlach! Zajęcia przeplatałem różnymi konkurami i zawodami sprawnościowymi, tak by same ćwiczenia, trening nie był zbyt monotonny a przez to i trudny.

Tego typu pokazy, warsztaty to znakomita okazja do odczarowania nieco sztuki cyrkowej, sztuki nowego cyrku tak, by nie kojarzyła się tylko z pokazami ze zwierzętami, przewracającym się clownem czy starym i brudnym namiotem cyrkowym... Jednocześnie dzieci, młodzież uświadamia sobie, że żonglerka, ekwilibrystyka nie są zarezerwowane jedynie dla wyselekcjionowanej części społeczeństwa i tak naprawdę każdy może nauczyć się w dosyć szybkim czasie np. żonglowania :)

Warsztaty miałem przyjemność prowadzić w Centrum Kultury Młodych w Łodzi oraz Filii CKM - Dąbrowa, Niepublicznej Świetlicy Środowiskowej Sióstr Maryi Niepokalanej w Poddębicach, OKiR w Strykowie, Klubie Osiedlowym KUBUŚ na łódzkim Widzewie, Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim, Świetlicy Małych Dzieci przy par. Św. Teresy w Łodzi oraz w świetlicy środowiskowej Ogródek Jordanowski na łódzkim Teofilowie.

Fotorelacja pochodzi z zajęć w Miejskim Domu Kultury w Radomsku a autorem tych cudnych zdjęć jest Karolina Śliwakowska.

UdostępnijUdostępnij