17 kwietnia 2016 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Kolejne sukcesy teatrów dziecięcych!

W kwietniu odbyły się dwa duże festiwale teatrów dziecięcych!

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku po raz szesnasty odbył się Przegląd Małych Form Teatralnych. Występowały tam dwie moje grupy: POD SCENĄ z OKiR Stryków i SKANDALEK z MDK Radomsko.

Pierwsza grupa, spektaklem "Napowietrzna Podróż Frania Próźniaka" otrzymała WYRÓŻNIENIE oraz nagrodę pieniężną w wysokości 250zł. Grupa Skadnalek zdobyła III MIEJSCE spektaklem "Bajka o czasie" i nagrodę pieniężną w wysokości 400zł.

Wcześniej oba spektakle otrzymały nominacje do 37 Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych DZIATWA w Łodzi!

Kolejnym przeglądem był XVI Przegląd Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla organizowanym przez Bałucki Ośrodek Kultury NA ŻUBARDZKIEJ i Łódzki Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Tam zaprezentowała się Dziecięca Grupa Teatralna EKOLUDEK z Niepublicznego Przedszkola EKOLUDEK z Natolina. Równorzędną nagrodę zdobyło siedem zespołów w tym również nasz!

Obecny sezon obfituje w konfrontacje, konkursy, przeglądy teatralne... Udało sie przygotować trzy premiery z trzema różnymi i dosyć licznymi grupami :) Bardzo dziękuję rodzicom i nauczycielom, kierownikom i dyrektorom placówek za zaufanie i moc!

UdostępnijUdostępnij