28 czerwca 2012 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Kolejny teatralny sukces moich dzieci ze Strykowa!

22 czerwca 2012 roku w Domu Kultury "Świt" przy ul. Wysockiego 11 na warszawskim Bródnie podczas uroczystej gali VII Imienin Księdza Jana pokazaliśmy nasz spektakl KIM JESTEŚ.

Wielokrotnie nagradzana grupa teatralna “Pod sceną” działająca w SP nr 1 i w strykowskim Domu Kultury po raz kolejny w tym roku odniosła sukces. Podczas Janowego konkursu recytatorsko – literackiego, który odbył się w Warszawie zdobyła Grand Prix oraz nagrody o łącznej wartości 1000 zł. Aleksandra Stęplewska, Oliwia Karpińska i Kacper Olszewski zgodnie z tradycją konkursu zostali przyłączeni do wielkiej rodziny księdza Jana Twardowskiego. Podczas odczytywania werdyktu każdy z uczestników konkursu otrzymał piłkę z tegorocznym motto konkursu zaczerpniętym z wiersza księdza – poety: “Stale narzekamy na piłkę, co gniecie kwiaty, a stale potrzeba tego, co niepotrzebne”.

Bezkonkurencyjny okazał się również Kacper Olszewski, który pokonał 230 recytatorów deklamujących w Warszawie wiersze i prozę księdza Jana Twardowskiego. Kacper zdobył Grand Prix w VII Konkursie Recytatorskim mówiąc wiersze: “Wierzę” oraz “Bóg”, a także opowiadanie “Miłość za nic”. W nagrodę chłopiec otrzymał czek o wartości 300 zł.

Na koniec był imieninowy olbrzymi tort i pamiątkowe zdjęcia z organizatorami z fundacji Ave oraz z członkami jury, którymi byli ludzie związani z kulturą i literaturą i jednocześnie przyjaciele księdza Jana Twardowskiego.

UdostępnijUdostępnij