10 czerwca 2018 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Podsumowanie kolejnego sezonu Dziecięcej Grupy Teatralnej POD SCENĄ ze Strykowa

Sezon 2017/18 udany, kolorowy, pełen twórczych działań i wspaniały efekt jakim jest spektakl z najmłodszymi KURY NIE PIEJĄ!

Zajęcia teatralne w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie odbywają się w poniedziałki. Dzieci przychodziło tak dużo, że postanowiłem podzielić je na dwie grupy, młodszą i starszą. Młodsza grupa wzięła na warsztat książkę A.H. Benjamina, Rebecca Elliott KURY NIE PIEJĄ.

W trudzie i znoju, pot się lał, czasem łzy... a tak serio mnóstwo zabawy, śmiechu, głośno było i gwarno, dzieci pokochały zabawy poduszkami! Każda z poduszek zaczęła życ swoim życiem będąc kurą, kogutem, psem czy kotem, krową, świnką czy koniem!

W końcu nadeszła wiosna, a z nią pierwsze występy. W końcu mogliśmy pokazać naszą zabawę w teatr! Mogliśmy pokazać efekty naszej pracy-zabawy podczas przeglądów i festiwali...

22 marca w ramach II Festiwalu Teatralnego SPAT w Sochaczewskim Centrum Kultury pokazaliśmy pierwszy raz nasz spektakl i pierwszym laurem było wyróżnienie! To nasza druga wizyta w Sochaczewie, dwa lata temu udało się zdobyć I miejsce spektaklem O FRANIU PRÓŻNIAKU.

26 marca odbyło się rozstrzygnięcie IX Przeglądu Teatrów Szkolnych "Wszystko Gra", organizowanego przez Szkolny Teatr "Maska" działający przy Szkole Podstawowej nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi. Grupa Teatralna "Pod Sceną" zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej! Otrzymaliśmy piękny obraz Złotej Maski oraz kostium sceniczny wilka. Nagrodę aktorską zgarnął też Tymek Jagielski grający koguta, brawo!

12.kwietnia odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu Przegląd Małych Form Teatralnych "Złota Maska". Głównej nagrody nie przyznano, otrzymaliśmy wraz z innym, starszym zespołem Srebrną Maskę!

Ostatnim, miłym akcentem sezonu była kwalifikacja do Ogólnopolskiego Festiwalu Teatru Młodych DZIATWA w Łodzi odbywającego się w Bałuckim Ośrodku Kultury. Prezentacje miały miejsce pod koniec maja. Wszystkie 15 zespołów otrzymało tytuł Laureata Dziatwy oraz nagrodę finansową.

Oczywiście odbyła się również prezentacja dla najważniejszych widzów, jakimi są rodzice i przyjaciele. Na swojej, macierzystej scenie zaprezentowaliśmy udanie przedstawienie, które było przyjęte najgoręcej! Również tego dnia swój spektakl pokazała druga grupa pt. Tajemnicza Kraina. Był to spektakl w formie teatru ruchu, bez słów a jedynie z muzyczną ilustracją. Piękna praca z rekwizytem, świadomość sceniczna, współpraca miedzy aktorami pozwoliła nam zaprezentować ten spektakl na Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Ozorkowie. Tam otrzymaliśmy II miejsce w swojej kategorii wiekowej!

UdostępnijUdostępnij