21 czerwca 2019 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Podsumowanie sezonu teatralnego Dziecięcej Grupy Teatralnej POD SCENĄ

W tym sezonie przygotowaliśmy spektakl pt. "Nocna wyprawa". Powstał on na podstawie książki Bohdana Butenki pod tym samym tytułem. Autorem muzyki jest Jacek Wierzchowski.

Udało nam się zaprezentować na czterech przeglądach oraz oczywiście dla rodziców na naszej rodzimej scenie Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie.

Pierwszy występ mieliśmy na X Przeglądzie Teatrów Szkolnych "Wszystko Gra" organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 175 w Łodzi. Rekwizyty? Są! (Dywan, stół, krzesełka). Talent? Jest! Energia? Jest! Nagrody? Oczywiście! Zarówno nasi mali aktorzy jak i ich występ spodobał się Jury jak i publiczności za co otrzymali Brązowego Klakiera za zajęcie III miejsca w konkursie. Dodatkowo Jury Dziecięce przyznało naszym aktorom nagrodę Złotego Klakiera oraz aktor Teatru pod Sceną Tymon Jagielski otrzymał od Jury, za osobowość sceniczną, Nagrodę Aktorską. To już jego kolejna nagroda, w tamtym roku również ją otrzymał za rolę Koguta w spektaklu "Kury nie pieją".

Kolejna prezentacja miała miejsce podczas Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych Apli-Papli w MDK Ozorków. Spektakl otrzymał I nagrodę w swojej kategorii wiekowej.

Kolejna okazja do pokazania "Nocnej wyprawy" nadarzyła się na 40. Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Młodych DZIATWA 2019 w Łodzi. Udało się zakwalifikować spośród wielu grup z całej Polski! Dzieci otrzymały jedno z trzech wyróżnień.

Ostatni akcent teatralny to wyprawa do Opola na jubileuszową, dwudziestą edycję Ogólnopolskiego Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY, zorganizowaną przez Młodzieżowy Dom Kultury. Była to nasza pierwsza wizyta na tym festiwalu. Dużo warsztatów, atrakcji dla dzieci, korowód, impreza urodzinowa...

UdostępnijUdostępnij