18 czerwca 2016 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Podsumowanie sezonu teatru dziecięcego

Bardzo udany sezon 2015-16 dla moich trzech grup teatralnych!

Dziecięca Grupa Teatralna POD SCENĄ bardzo wcześnie rozpoczęła wojaże po przeglądach i festiwalach. Spektakl "Napowietrzna Podróż Frania Próżniaka" autora Artura Oppmana pokazaliśmy w Ozorkowie, Zgierzu, Sochaczewie, Radomsku i Łodzi. Wszędzie główne nagrody lub wyróżnienia!

W tym roku świętujemy 10-lecie istnienia grupy teatralnej POD SCENĄ w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie :)

Dziecięca Grupa Teatralna SKANDALEK przygotowała spektakl "Bajka o czasie" na motywach książki Elizy PIotrowskiej. Zaprezentwalismy go w Radomsku i Łodzi.

Drugi rok istnieje grupa SKANDALEK w MDK Radomsko i kolejny raz udało się prezetnować swoje przedstawienie na ogólnopolskim przeglądzie. Poprzednio byliśmy w Pacanowie na spotkaniach MISTRZÓW TEATRU!

Dziecięca Grupa Teatralna EKOLUDEK pzrygotowała spektakl "Historia Pewnej Walizaczki" na motywach książki "W kieszonce" Iwony Chmielewskiej. Byliśmy z nim na Wojewódzkim Festiwalu Teatrów Przedszkolnych im. Ryla w Łodzi oraz na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Małego Dziecka występując na Gali Finałowej w Teatrze PINOKIO w Łodzi.

To pierszy sezon tej grupy działającej w Niepublicznym Przedszkolu Ekologicznym EKOLUDEK w Natolinie pod Łodzią.

Najmłodsze dzieciaczki wspaniale poradziły sobie w pierwszych krokach teatralnych prezentując się piewrszy raz na prawdziwych scenach :)

Dużym wyróżnieniem było również otrzymanie zaproszenia na dwa ogólnopolskie festiwale teatrów dziecięcych w Płocku - HECA (Teatr POD SCENĄ) i w Opolu - MINIATURY (Teatr SKANDALEK)!!! Nie udało się nam jednak pojechać ale za rok zrobimy wszytko by choćby jeden wyjazd doszedł do skutku. Jest to jednocześnie kapitalna nagroda dla dzieci za cały rok zabawy w teatr...

Bardzo dziękuję za wielką pomoc moich pryncypałów z ośrodków, w których miałem przyjemność i zaszczyt pracować! Nieocenione wsparcie otrzymywałem również od rodziców, wielkie dzięki... i proszę o więcej.

Do zobaczenia po wakacjach :)

UdostępnijUdostępnij