7 kwietnia 2015 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Teatralny marzec - teatr dziecięcy!

W marcu zbiegło się kilka przeglądów teatru dziecięcego w województwie łódzkim. Postanowiłem kilka z nich odwiedzić z dziećmi..

Od września ubiegłego roku mam przyjemność prowadzić trzy grupy teatralne w Strykowie i Radomsku! Od 8 lat jestem instruktorem teatralnym w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie, gdzie prowadzę Dziecięcą Grupą Teatralną POD SCENĄ. Podzieliłem ją na grupę młodszą i starszą. W Miejskim Domu Kultury w Radomsku własnie od września 2014 r. prowadzę Dziecięcą Grupę Teatralną SKANDALEK.

6 marca br. w Zgierzu odbył się Przegląd Małych Form Teatralnych ZŁOTA MASKA, gdzie spektaklem MIKOŁAJEK zdobyliśmy I miejsce i prawo uczestniczenia w Konfronatacjach Wojewódzkich w Łodzi.

17 marca br. w MDK Radomsko odbył sie XIV Przegląd Małych Form Tearalnych, gdzie ze spektaklem MIKOŁAJEK otrzymalismy WYRÓŻNIENIE, a spektakl Dziecięcej Grupy Teatralnej SKANDALEK pt. Jaki piękny byłby wtedy świat zdobył II miejsce!

Ostatnim przeglądem w jakim uczestniczyliśmy były XXXIII Wojewódzkie Konfrontacje Teatrów Dziecięcych 26 marca br., gdzie jeden z aktorów, Kuba Majewski, otrzymał WYRÓŻNIENIE AKTORSKIE za rolę Ananiasza w spektaklu MIKOŁAJEK :)

Spektakl MIKOŁAJEK powstał na podstawie opowiadań Rene Goscinnego, natomiast spektakl Jaki piękny byłby wtedy świat to zbiór kilku wierszy Juliana Tuwima.

Jaki piekny byłby wtedy świat to interpretacja pięciu utworów Juliana Tuwima na jedenaście dzieciaków!

UdostępnijUdostępnij