10 marca 2012 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Zajęcia teatralne w łódzkim żłobku

Od września 2011 roku, co tydzień, przyjeżdżam do Żłobka nr 30 przy ul. Łąkowej 1 i przeprowadzam zajęcia teatralne i cyrkowe dla maluchów!

Zostałem zaproszony przez Panią Kierownik Małgorzatę Świercz do żłobka aby cotygodniowo prowadzić z maluszkami zajęcia parateatralne.

Zaskoczony i pełen obaw przychodziłem z przeróżnymi pomysłami. Okazało się, że zabawy, animacje z tak małymi dziećmi to poważne wyzwanie.

Z biegiem czasu, pokonawszy lęk i niepewność przyjeżdżałem do dzieci z pacynkami, lalkami, kostiumami, kapeluszami, folią malarską, tekturowymi pudełkami, gitarą i innymi rekwizytami.

Okazało się, że zabawy teatralne przyjęły się, że dzieci na mnie czekają i nie boją się już nowego pana a witają już wujka! Teraz uczestniczę w uroczystościach Mikołajkowych, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy. Przygotowujemy się do pokazu teatralnego, który pokażemy rodzicom w czerwcu!

Zajęcia podzielone są na dwie części. Najpierw idę do maluszków, gdzie praca polega na pokazywaniu im krótkich bajek, oswajanie z pacynkami, aktywizacja. Następnie odwiedzam starszą grupę i tam już mając kilkanaścioro ruchliwych dzieciaków próbuję pokazywać spektakle z pacynkami, tańczymy i naśladujemy swoje ruchy...

Zdjęcia ukazują jedne z ostatnich zajęć, gdzie przyniosłem bardzo dużo meloników, cylindrów i robiliśmy z nich instalacje, budowle, nosilismy i wygłupialiśmyś się w nich.

Bardzo pomocne są opiekunki, które bardzo angażują się w zajęcia, uczestniczą w nich i tworzą przemiłą atmosferę :)

UdostępnijUdostępnij