Username:

Password:

Fargot Password? / Help

Aktualności

15 lutego, 2020

Pedagogika teatru w przedszkolach i żłobkach.

Pedagogika teatru w pełnej krasie. Zajęcia teatralne dla najmłodszych, cykliczne, usystematyzowane, różnorodne tematycznie.

Co tydzień lub co dwa tygodnie przygotowuję i prowadzę warsztaty wprowadzające w szeroko rozumianą tematykę teatralną. Dzieci bawią się w teatr. Ożywiamy przedmioty, poznajemy lalki teatralne, ćwiczymy koncentrację, skupienie, ale też wygłupiamy się, żartujemy, wymyślamy historie, straszymy się i rozśmieszamy...

Więcej
26 stycznia, 2020

Cyrkowe ferie w Goleszach Dużych koło Wolborza

W pierwszym tygodniu ferii zaproszony zostałem do Pracowni Orange w Goleszach Dużych koło Wolborza.

Przeżyliśmy cyrkową przygodę. Poznaliśmy triki cyrkowe od kulis. Podczas warsztatów poznaliśmy elementy ekwilibrystyki czyli chodzenia na szczudłach, żonglowania , klaunady, akrobalansu czyli tworzenia piramidy akrobatycznej itp. Podsumowaniem projektu był pokaz cyrkowy w wykonaniu uczestników.

Projekt "Cyrkowe ferie" realizowany był w ramach partnerstwa z Fundacją PZU.

Więcej
18 stycznia, 2020

Spotkania ze Św. Mikołajem i Jego cyrkowym pomocnikiem Elfem Eduardo!

Grudzień i styczeń to czas spotkań ze Św. Mikołajem i jego pomocnikami...

Bardzo dziękuję za zaproszenia do przedszkoli, żłobków, domów kultury, szpitali, wszędzie tam gdzie mogłem spotkać się z cudnymi dziećmi!

Więcej
30 listopada, 2019

Uroczyste świętowanie 10 tych urodzin Kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim

Dzięki zaproszeniu do Kina Helios mogliśmy uatrakcyjnić swoimi pokazami, animacjami i zabawami urodzinową sobotę 23 listopada 2019 r.

Przed wejściem do kina w Galerii Focus Mall dwie animatorki prowadziły animacje taneczne do między innymi piosenek z filmu Kraina Lodu. Elsa i Anna włączały dzieci do zabaw z hula-hopami, pomponami, chustą animacyjną, liną...

Wesoły magik Paweł Janus czarował swoją iluzją!

Clown pirat, Jack Sparrow zabawiał wszystkich cyrkowymi sztuczkami, uczył chodzić na szczudłach, żonglowania piłeczkami, kręcenia flowerstickami...

Na dzieci czekał też kącik malucha z kreatywnymi patyczkami, wielką grą jenga, puzzlami.

Więcej
6 listopada, 2019

Dzięcięcy Teatr w Nowosolnej!

Zabawa w Teatr!

Zajęcia teatralne ukierunkowane były na rozwijanie wyobraźni, kreatywności, twórczości. Za pomocą elementarnych podstaw ruchu scenicznego, improwizacji i ćwiczeń dykcyjnych przygotowywane zostały scenki teatralne.

Udało się przygotować i zaprezentować wariację z tekstem Danuty Wawiłow - Szybko.

Cykl obejmował 6 spotkań teatralnych w ramach Strefy Kulturalnej Nowosolna prowadzonej przez Ośrodek Kultury GÓRNA w Łodzi. Dzięki wielkie za tak wspaniałe dzieci...

Więcej
2 października, 2019

Pikniki, festyny, animacje i pokazy cyrkowe dla dzieci

Wakacje za nami, lato już też odeszło... pozostały wspomnienia ;)

Mała fotorelacja z pikników, festynów, eventów, na które byliśmy zaproszeni by bawić, animować, czarować!

Więcej
13 września, 2019

Anioły na ślubie!

Atrakcja jaką są wielkie postaci na szczudłach w kostiumach aniołów wywołuje nie tylko u dzieci efekt zaskoczenia!

Witamy Parę Młodą wychodzącą z kościoła wybuchowym konfetti.

Towarzyszymy Gościom przy składaniu życzeń przed Kościołem.

Rozdajemy cukierki, puszczamy małe bańki mydlane.

Animujemy i rozweselamy najmłodszych!

Możemy również oczekiwać na Parę Młodą przed Salą Weselną, tańczyć wokół Nich na Pierwszym Tańcu...

Więcej
15 sierpnia, 2019

Circulation of rights, a variety of possibilities - Cyrkulacja praw, variete możliwości

Projekt "Cyrkulacja praw, variete możliwości" był realizowany w ramach programu Erasmus+. Wykonawcą była Fundacja Strefa Inspiracji i Rozwoju.

Ponad 30 młodych ludzi z Polski i Grecji brało udział w organizowanych w Łodzi warsztatach cyrkowych. Uczyli się żonglerki, chodzenia na szczudłach, opanowania elementów pantomimy, poznawali też sceniczny makijaż. Myślą przewodnią zajęć było stworzenie cyrku bez zwierząt.

Finalny pokaz łączący w sobie elementy sztuki cyrkowej, akrobatyki, żonglerki, clownady oraz teatru wystawiony został na zakończenie trwającej wymiany młodzieżowej jako podsumowanie warsztatów cyrkowych dwukrotnie na Rynku Manufaktury!

Więcej
21 czerwca, 2019

Podsumowanie sezonu teatralnego Dziecięcej Grupy Teatralnej POD SCENĄ

W tym sezonie przygotowaliśmy spektakl pt. "Nocna wyprawa". Powstał on na podstawie książki Bohdana Butenki pod tym samym tytułem. Autorem muzyki jest Jacek Wierzchowski.

Udało nam się zaprezentować na czterech przeglądach oraz oczywiście dla rodziców na naszej rodzimej scenie Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie.

Pierwszy występ mieliśmy na X Przeglądzie Teatrów Szkolnych "Wszystko Gra" organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 175 w Łodzi. Rekwizyty? Są! (Dywan, stół, krzesełka). Talent? Jest! Energia? Jest! Nagrody? Oczywiście! Zarówno nasi mali aktorzy jak i ich występ spodobał się Jury jak i publiczności za co otrzymali Brązowego Klakiera za zajęcie III miejsca w konkursie. Dodatkowo Jury Dziecięce przyznało naszym aktorom nagrodę Złotego Klakiera oraz aktor Teatru pod Sceną Tymon Jagielski otrzymał od Jury, za osobowość sceniczną, Nagrodę Aktorską. To już jego kolejna nagroda, w tamtym roku również ją otrzymał za rolę Koguta w spektaklu "Kury nie pieją".

Kolejna prezentacja miała miejsce podczas Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych Apli-Papli w MDK Ozorków. Spektakl otrzymał I nagrodę w swojej kategorii wiekowej.

Kolejna okazja do pokazania "Nocnej wyprawy" nadarzyła się na 40. Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Młodych DZIATWA 2019 w Łodzi. Udało się zakwalifikować spośród wielu grup z całej Polski! Dzieci otrzymały jedno z trzech wyróżnień.

Ostatni akcent teatralny to wyprawa do Opola na jubileuszową, dwudziestą edycję Ogólnopolskiego Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY, zorganizowaną przez Młodzieżowy Dom Kultury. Była to nasza pierwsza wizyta na tym festiwalu. Dużo warsztatów, atrakcji dla dzieci, korowód, impreza urodzinowa...

Więcej
28 maja, 2019

Do czterech razy sztuka! Konkurs Muzeum Sztuki w Łodzi

Finał "Do czterech razy sztuka" – konkursu organizowanego przez Dział Edukacji Muzeum Sztuki 2 dla uczniów szkół podstawowych.

Podczas obrad jury miałem kolejny raz przyjemność zaszczepić u młodzieży elementy żonglerki i manipulacji.

Więcej
Pages:12345...2324