Username:

Password:

Fargot Password? / Help

Aktualności

13 września, 2019

Anioły na ślubie!

Atrakcja jaką są wielkie postaci na szczudłach w kostiumach aniołów wywołuje nie tylko u dzieci efekt zaskoczenia!

Witamy Parę Młodą wychodzącą z kościoła wybuchowym konfetti.

Towarzyszymy Gościom przy składaniu życzeń przed Kościołem.

Rozdajemy cukierki, puszczamy małe bańki mydlane.

Animujemy i rozweselamy najmłodszych!

Możemy również oczekiwać na Parę Młodą przed Salą Weselną, tańczyć wokół Nich na Pierwszym Tańcu...

Więcej
15 sierpnia, 2019

Circulation of rights, a variety of possibilities - Cyrkulacja praw, variete możliwości

Projekt "Cyrkulacja praw, variete możliwości" był realizowany w ramach programu Erasmus+. Wykonawcą była Fundacja Strefa Inspiracji i Rozwoju.

Ponad 30 młodych ludzi z Polski i Grecji brało udział w organizowanych w Łodzi warsztatach cyrkowych. Uczyli się żonglerki, chodzenia na szczudłach, opanowania elementów pantomimy, poznawali też sceniczny makijaż. Myślą przewodnią zajęć było stworzenie cyrku bez zwierząt.

Finalny pokaz łączący w sobie elementy sztuki cyrkowej, akrobatyki, żonglerki, clownady oraz teatru wystawiony został na zakończenie trwającej wymiany młodzieżowej jako podsumowanie warsztatów cyrkowych dwukrotnie na Rynku Manufaktury!

Więcej
21 czerwca, 2019

Podsumowanie sezonu teatralnego Dziecięcej Grupy Teatralnej POD SCENĄ

W tym sezonie przygotowaliśmy spektakl pt. "Nocna wyprawa". Powstał on na podstawie książki Bohdana Butenki pod tym samym tytułem. Autorem muzyki jest Jacek Wierzchowski.

Udało nam się zaprezentować na czterech przeglądach oraz oczywiście dla rodziców na naszej rodzimej scenie Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie.

Pierwszy występ mieliśmy na X Przeglądzie Teatrów Szkolnych "Wszystko Gra" organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 175 w Łodzi. Rekwizyty? Są! (Dywan, stół, krzesełka). Talent? Jest! Energia? Jest! Nagrody? Oczywiście! Zarówno nasi mali aktorzy jak i ich występ spodobał się Jury jak i publiczności za co otrzymali Brązowego Klakiera za zajęcie III miejsca w konkursie. Dodatkowo Jury Dziecięce przyznało naszym aktorom nagrodę Złotego Klakiera oraz aktor Teatru pod Sceną Tymon Jagielski otrzymał od Jury, za osobowość sceniczną, Nagrodę Aktorską. To już jego kolejna nagroda, w tamtym roku również ją otrzymał za rolę Koguta w spektaklu "Kury nie pieją".

Kolejna prezentacja miała miejsce podczas Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych Apli-Papli w MDK Ozorków. Spektakl otrzymał I nagrodę w swojej kategorii wiekowej.

Kolejna okazja do pokazania "Nocnej wyprawy" nadarzyła się na 40. Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Młodych DZIATWA 2019 w Łodzi. Udało się zakwalifikować spośród wielu grup z całej Polski! Dzieci otrzymały jedno z trzech wyróżnień.

Ostatni akcent teatralny to wyprawa do Opola na jubileuszową, dwudziestą edycję Ogólnopolskiego Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY, zorganizowaną przez Młodzieżowy Dom Kultury. Była to nasza pierwsza wizyta na tym festiwalu. Dużo warsztatów, atrakcji dla dzieci, korowód, impreza urodzinowa...

Więcej
28 maja, 2019

Do czterech razy sztuka! Konkurs Muzeum Sztuki w Łodzi

Finał "Do czterech razy sztuka" – konkursu organizowanego przez Dział Edukacji Muzeum Sztuki 2 dla uczniów szkół podstawowych.

Podczas obrad jury miałem kolejny raz przyjemność zaszczepić u młodzieży elementy żonglerki i manipulacji.

Więcej
1 maja, 2019

Pedagogika cyrku i teatru w przedszkolach i żłobkach!

Kontynuujemy zajęcia teatralne i cyrkowe dla dzieci w łódzkich przedszkolach żłobkach.

Wprowadzam coraz to nowsze rekwizyty, bawimy się w teatr słowa, ruchu, przedmiotu, przyswajamy nowe słowa, czarujemy, marzymy...

Bardzo istotna jest też reguła powtarzalności. Dlatego ponownie przynoszę do dzieci piłeczki, talerzyki, szczudła, materiały, chusty, lalki. Za każdym razem zgadujemy z dziećmi co tym razem w sobie kryje walizeczka!

Więcej
21 stycznia, 2019

Anioły, Mikołaje i Elfy zimową porą...

W tegoroczną zimę weszliśmy na szczudłach!

Dziękujemy za zaproszenie od Oddziału PTTK „Ziemi Łęczyckiej” oraz Urzędu Miejskiego w Łęczycy na XIV Rajd Mikołajkowy.

Dziękujemy za kolejne zaproszenie przez Radio Łódź do uatrakcyjnienia Gwiazdki dla łódzkich dzieci w Hali Expo.

Dziękujemy za kolejne zaproszenie z Urzędu Miasta Zgierza na Gwiazdkę dla dzieci oraz Wigilię Miejską.

Dziękujemy za kolejne zaproszenie na Orszak Trzech Króli w Łodzi.

Dziękujemy za kolejne zaproszenie do Bełchatowa, do Hali Sportowej na Gwiazdkową imprezę dla dzieci.

Więcej
1 grudnia, 2018

Zabawy cyrkowe i teatralne w żłobkach i przedszkolach!

Rozkręciły się zabawy, warsztaty teatralne i cyrkowe!

Dzieci z łódzkich żłobków oraz przedszkoli poznają kolejne zabawki, rekwizyty cyrkowe! W trakcie kreatywnej zabawy ćwiczymy podrzucanie piłeczek, kręcenie talerzyków, turlanie obręczy...

Na teatrze zachwycamy się prostymi marionetkami :)

Więcej
2 października, 2018

Warsztaty teatralno-cyrkowe w przedszkolach i żłobkach!

Rozpoczynam kolejny sezon warsztatów dla najmłodszych. W kilku prywatnych przedszkolach w Łodzi i okolicach oraz w dwóch miejskich żłobkach.

Raz lub dwa razy w tygodniu przychodzę do dzieci z różnymi teatralnymi i cyrkowymi rekwizytami. Zabawa na całego! Przy okazji zabawy dzieci zapoznają się z teatrem i nowym cyrkiem (bez zwierząt).

Więcej
26 września, 2018

Czytanie na start - teatralne spotkanie z przedszkolakami

13 września w Prywatnym Przedszkolu Magdaleny Jakubiak w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się akcja "Czytanie na start". Dzieci otrzymały wyprawki czytelnicze z książką, gadżetami, i co najważniejsze, specjalną, pierwszą kartą biblioteczną. Program został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zajęcia teatralne z wykorzystaniem wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy oraz Papierowym Teatrem Kamishibai. Na koniec zaprezentowałem Książkę bez obrazków!

Dziękuję za zaproszenie Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim.

Więcej
24 września, 2018

Warsztaty teatralne dla dzieci z Nowosolnej

Dwa popołudnia w środy września spotkałem się z dziećmi na warsztatach teatralnych na osiedlu Nowosolna w Łodzi.

Dzieci poznały Papierowy Teatr Kamishibai, pracę z rekwizytem jakim były ramy oraz teatr kukiełkowy.

Warsztaty odbyły się w ramach Strefy Kultury Nowosolna - gdzie uaktywnia tamtejszych mieszkańców Ośrodek Kultury Górna w Łodzi. Dziękuję za zaproszenie...

Więcej
Pages:12345...2324