24 sierpnia 2012 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Dom Kultury na Kółkach w Zdunach

Kolejny wakacyjny projekt cyrkowy!!!

Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Zduny przygotowała projekt pn. „Dom Kultury na Kółkach”, który został pozytywnie rozpatrzony w ramach nabory WSPÓŁORGANIZACJA PROJEKTÓW KULTURALNYCH NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W 2012R.

Projekt realizowany został wspólnie z Łódzkim Domem Kultury.

W środę 8 sierpnia o godzinie 10.00 zawitaliśmy do Domu Ludowego w Łaźnikach. By obejrzeć Eduardo Show i samemu spróbować swoich sił w cyrkowych sztuczkach, na zajęcia przyszło ponad 40 dzieci z rodzicami. O godzinie 14.00 udaliśmy się do Bąkowa, gdzie na placu przed budynkiem Szkoły Podstawowej czekała na nas prawie pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci.

Kolejnego dnia „Akademia Cyrkowa” odbyła się w Skansenie w Maurzycach i w Domu Ludowym w Wiskienicy Górnej. Tutaj również bawiły się około pięćdziesięcioosobowe grupy dzieci, a zajęcia przebiegały podobnie jak poprzednio. W skansenie dzieci mogły się spotkać dodatkowo z babcią Wandą (Wanda Białecka z Urzecza), która ubrana w łowicki strój ludowy opowiadała dzieciom, jak wyglądały zabawy w czasach kiedy ona była w ich wieku.

13 i 14 sierpnia odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu „Akademia Cyrkowa”. W poniedziałek dowiedzieliśmy Domy Ludowe w Złakowie Kościelnym i Wierznowicach, a we wtorek odbyły się zajęcia otwarte w Zdunach, które ze względu na złą pogodę zostały przeniesione z placu za Urzędem Gminy do sali widowiskowej Domu Kultury.

Poniedziałkowe zajęcia przebiegały podobnie do poprzednich. Po raz kolejny zostaliśmy mile zaskoczeni wysoką frekwencją – w „złakowskim ludowcu” bawiło się z nami ponad 60 dzieci, a w Wierznowicach, około 40, zajęcia otwarte w Zdunach zgromadziły podobną liczbę uczestników, którzy dodatkowo mogli skorzystać z takich atrakcji jak trampolina czy malowanie twarzy.

UdostępnijUdostępnij