25 kwietnia 2012 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Eduardo na festiwalach dla maluchów

Kwiecień okazał się czasem wielu festiwali...

Miałem przyjemność prowadzić cztery zupełnie różne, w różnych sceneriach, stylach festiwale dziecięce.

13 kwietnia 2012 r w Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 miał miejsce I Przegląd Małych Form Sceniczych MINIATURA. W konkursie wystąpiło 8 zespołów z łódzkich szkół podstawowych.

Od 17 do 20 kwietnia w Bałuckim Ośrodku Kultury "Na Żubardzkiej" odbył się XII Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla. Celem Festiwalu jest prezentacja dorobku teatrów przedszkolnych, rozwijanie twórczej wyobraźni dziecka, doskonalenie warsztatu nauczycieli oraz przybliżenie dzieciom postaci Henryka Ryla, założyciela Teatru Lalek „Arlekin „ w Łodzi. Projekt odbywa się w dwóch etapach, na które składają się eliminacje dzielnicowe w Przedszkolach Miejskich nr 17, 56, 149, 163, 174, 200, 207 i eliminacje łódzkie.

19 kwietnia 2012 r byliśy współorganizatorami XII edycji "Dziecięcej Sceny" w ramach Festiwalu Sztuki Małego Dziecka. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zaprezentowały swoje umiejętności w dwóch kategoriach: spektakle teatralne i piosenka. Tegorocznym tematem prezentacji był kosmos, a pomysłów na twórczą interpretacje nie zabrakło. Laureaci "Dziecięcej Sceny" wystąpią w Teatrze Lalki i Aktora Pionokio 23 kwietnia 2012.

21 kwietnia podczas III Tanecznej Gali Malucha zorganizowanej pod patronatem Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka prezentowało się trzynaście konkursowych choreografii w wykonaniu siedmiu grup trzech zespołów tanecznych tj. po trzy grupy z zespołów tanecznych „Gold” z Głowna oraz „Agat” ze Strykowa oraz grupy Crazy Crew również z Głowna.

UdostępnijUdostępnij