7 sierpnia 2016 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Mały Kinematograf z Eduardo

W lipcu miałem przyjemność występować w Muzeum Kinematografii w Łodzi w ramach dwóch letnich akcji!

Muzeum zaprasza na ciekawe warsztaty, zabawy i animacje, pokazy filmów animowanych w każdą niedzielę i środę wakacji!

Kilka spotkań miałem przyjemność poprowadzić w ramach Letniego Kinematografu. Spotkania mają charakter rodzinnych warsztatów oraz pokazy interaktywne, angażujące dzieci jak i opiekunów.

Pierwsze zajęcia to Teatrzyk Kamishibai. Dzieci poznały historię Iwony Chmielewskiej KŁOPOT, a następnie zainspirowane opowieścią tworzyły prace plstyczne... Zaraz potem wariacje teatralne: lalki z Tuwimem i Brzechwą, oraz czytanie "Książki bez obrazków".

Kolejne zajęcia pt. "Mimika, żona mima!" to przybliżenie dzieciom techniki pantomimy i zabawy na scenie z wykorzystaniem animacji ruchowych.

Następne spotkanie to już Fiku-miku na patyku – tajemnice małej walizeczki. Eduardo Show czyli pokazy zaczarowanych kolorowych piłeczek i talerzyków.

Ostatnie zajęcia: Kto do koła z Rolla-Bolla, czyli jak przeżyć trzęsienie ziemi!? Warsztaty chodzenia na szczudłach, stania na rónoważni. Clown Eduardo prezentował różne techniki ekwilibrystyczne.

Bardzo serdecznie dziękuję ekipie Muzeum Kinematografii za życzliwe przyjęcie i oczywiście zapraszam po wakacjach na kolejne zwariowane spotkania z Eduardo!

UdostępnijUdostępnij