28 maja 2012 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Teatr POD SCENĄ wśród 15 najlepszych grup teatralnych w kraju

Troje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie (Oliwka Karpińska, Ola Stęplewska i Kacper Olszewski) wzięło udział w 33. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych “Dziatwa” w Łodzi.

Przez 3 dni członkowie grupy teatralnej “Pod sceną” wraz z instruktorem Rafałem Mikołajewskim i nauczycielką Ewą Olszewską oglądali przedstawienia najlepszych grup teatralnych z Polski, brali udział w warsztatach, rozmowach z radą artystyczną, którą stanowili ludzie teatru: Jadwiga Sącińska, Piotr Cieplak i Leszek Bzdyl, uczestniczyli w korowodzie na ulicy Piotrkowskiej, by ostatniego dnia 26 maja w Teatrze Nowym za swoje przedstawienie “Kim jesteś” otrzymać dla domu kultury dyplom, pamiątkowy obraz oraz nagrodę w wysokości 600zł.

W tym roku przegląd nie miał charakteru konkursowego, było to spotkanie, gdzie bez zbędnej rywalizacji młodzi ludzie pełni pasji mogli być z sobą razem, poznawać się i uczyć od siebie wzajemnie, zdobywając nowe, cenne doświadczenia. By dostać się na Dziatwę każda z grup musiała wywalczyć sobie nominację.

Strykowska grupa “Pod sceną” zwyciężyła najpierw eliminacje powiatowe w Zgierzu, by potem zająć pierwsze miejsce w wojewódzkich “Konfrontacjach”. Wśród licznych recenzji niepozbawionych uwag krytycznych pojawiły się słowa, że trio aktorskie ma bardzo dużo energii i potencjału twórczego. Nagrodę otrzymali za “świetną improwizację na scenie”.

1 czerwca grupa wyjeżdża do Pacanowa, do Europejskiego Centrum Bajki na 10 Festiwalu Kultury Dziecięcej. Tam będzie reprezentowała nie tylko miasto Stryków, ale i całe województwo i będzie walczyła z innymi najlepszymi zespołami o tytuł Mistrza teatru. Trzymamy kciuki.

UdostępnijUdostępnij