Username:

Password:

Fargot Password? / Help

Zajęcia warsztatowe ( cyrkowo - teatralne) dla dzieci, młodzieży lub dorosłych.

Prowadzone przez nas warsztaty są oryginalną formą twórczej aktywności. Proponujemy nowatorskie metody ćwiczeń i zajęć ruchowych. Podczas warsztatów uczestnicy odszukują i rozwijają swoje indywidualne talenty, nabywają umiejętności pracy w grupie, podejmowania wspólnych decyzji, brania odpowiedzialności za siebie i innych. Uczą się różnych sposobów wyrażania swoich uczuć i emocji, nabywają nowych zdolności manualnych. Zajęcia odbywają się w atmosferze wspólnej kreatywnej zabawy.

Opcje warsztatów stacjonarnych i wyjazdowych:
• Jednodniowe
• Kilkudniowe
• Warsztaty z nastawieniem na prace nad konkretnym przedstawieniem
• Warsztaty z konkretnej dziedziny
• Warsztaty dające możliwość spróbowania wielu dyscyplin
• dla dzieci, młodzieży i dorosłych
• dla początkujących i zaawansowanych

Dyscypliny:

• Akrobacja: wspiera rozwój siły i sprawności, pomaga zaakceptować swoje słabości i odkryć mocne punkty; poprzez konieczność pracy z partnerem i w grupie – uczy komunikacji, wzmacnia zachowania prospołeczne; warsztat skupia się na rozwijaniu umiejętności pracy w zespole poprzez budowanie grupowych figur akrobatycznych.

• Pantomima i klaunada: podczas budowania zabawnych scen z udziałem Clownów dzieci rozwijają umiejętności improwizacji, prezentacji na scenie, wchodzenia w interakcje z widzem, uatrakcyjniają przedstawianie, umożliwiając jednocześnie przygotowanie rekwizytów pomiędzy poszczególnymi numerami cyrkowymi; nauka niewerbalnych sposobów wyrażania emocji poprzez prace nad ruchem ciała i mimiką. Próby rozwijania umiejętności żartowania z własnych wad i niedoskonałości i zamieniania ich na atuty poprzez aranżowanie prostych skeczy i scenek humorystycznych.

• Żonglowanie: umiejętność rytmicznego podrzucania i łapania przedmiotów (chust, piłek, maczug, ringów) od zawsze kojarzy się ze sztuką cyrkową. Rozwija koordynację, koncentracje, cierpliwość, inteligencję, pozwala stawiać sobie ciągłe wyzwania, relaksuje, uczestnicy poznają podstawowe triki i techniki żonglerskie: żonglowanie piłeczkami lub maczugami i flowerstikiem, i innymi…

• Poi, kij– sztuka wirowania ciężarem (min. piłka, woreczek) zamocowanym na sznurku, bądź łańcuchu, często kojarzona z teatrem ognia; pozwala w połączeniu z tańcem budować płynne i fascynujące choreografie;

• Szczudła: pozwalają odkrywać świat z innej perspektywy, wpływają na umiejętność koordynacji ciała, rozwijają siłę mięśni, uczą respektu; na początku uczestnicy trenują balans i równowagę na szczudłach treningowych, po opanowaniu podstaw maja możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na profesjonalnych szczudłach teatralnych.

• Jazda na monocyklu: niezwykle trudna sztuka balansowania, wpływa w szczególności na rozwój koordynacji oraz poprawę motoryki; krok, po kroku nabywanie umiejętności balansowania na rowerze jednokołowym, najpierw z pomocą instruktora, następnie pierwsze próby jazdy przy ścianie, drabinkach, następnie próby samodzielnego ruszania z miejsca.

Oferta nasza obejmuje także prowadzenie warsztatów tematycznych doskonalących konkretne dziedziny cyrkowe (np: chodzenie na szczudłach, żonglerka, itp...)

Program warsztatów dostosowywany jest do poszczególnych grup wiekowych i umiejętności uczestników.

Warsztaty planowane są dla grup od 10 do 60 osób.

Czas trwania zajęć do uzgodnienia (maksymalnie 6 godzin)

Istnieje możliwość prezentacji

Posiadamy własny sprzęt kuglarski, który może być udostępniony na czas prowadzenia warsztatów. Miejsce prowadzenia warsztatów uzgadniane jest z zapraszającym lub organizowane przez nas we własnym zakresie.

Warsztaty kilkudniowe:

Rozszerzony program warsztatów rozłożony jest na kilka dni, podczas warsztatów uczestnicy pracują z większą intensywnością mając możliwość głębszego wniknięcia w techniki cyrkowo-teatralne. Warsztaty kończą się wspólną prezentacją uczestników i prowadzących. Istnieje też możliwość wspólnej budowy sprzętów żonglerskich, które uczestnicy zabierają ze sobą po zakończeniu zajęć.