15 kwietnia 2013 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

II miejsce w konkursie na Mistrza Kibicowania

14 kwietnia br. 30 osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie wzięła udział w konkursie “Mistrz kibicowania” podczas łódzkiego maratonu.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie po raz trzeci z rzędu kibicowali maratończykom w Łodzi i kolejny raz stanęli na podium otrzymując tytuł Wicemistrzów Kibicowania.

Tym razem grupa przygotowywana przez Ewę Olszewską, Krzysztofa Wosika i Rafała Mikołajewskiego zaprezentowała się iście kosmicznie. Dymy, bańki mydlane, rakiety, tańczące ufoludki, roboty i podniebne stwory – oto sceneria grupy. Dzieci dopingowały biegnących hasłami: “Nieziemski wysiłek, z ciałem pojedynek” oraz “Szybko jak rakiety, do mety, do mety”. Było barwnie i niezwykle energetycznie. Zawodnicy mijali nasz punkt trzykrotnie. Wielu z nich przybijało piątki, dziękowało za wsparcie. Niektórym doping Jedynki tak dodawał sił, że będąc na skraju wyczerpania, zaczynali ponownie biec. Byli też tacy, którzy razem z dopingującymi skandowali hasła. Kilkoro uczniów obsługiwało punkt odżywczy, podając biegnącym kubeczki z wodą.

Nauczyciele uważają, że udział dzieci w takiej akcji, to nie tylko promocja miasta, ale również nauka kibicowania opartego na zasadzie fair play, a także sposób na mądre spędzenie wolnego niedzielnego przedpołudnia. Ewa Olszewska ma nadzieję, że wśród dzisiejszych kibiców są jutrzejszy maratończycy. Nauczyciel wychowania fizycznego w zeszłym roku opiekował się grupą kibicujących dzieci, a w tym roku pobiegł na 10 km. Opiekunami grupy oprócz wyżej wymienionych nauczycieli były panie: Beata Florczak i Anna Kozioł.

Za otrzymane w nagrodę bony zostanie zakupiony sprzęt na świetlicę oraz na zajęcia wychowania fizycznego.

UdostępnijUdostępnij