27 marca 2013 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Sukcesy Dziecięcej Grupy Teatralnej POD SCENĄ

Udany początek sezonu grupy teatralnej „Pod sceną”.

06 marca br. zdobyliśmy pierwsze miejsce i Grand Prix w XII Powiatowym Przeglądzie Teatralnym „Apli – Papli – życie to teatr”. W zwycięskim przedstawieniu „Brzechwałki, czyli remont charakterów” biorą udział uczniowie klasy VB oraz VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie. Na spektakl składa się 6 wierszy, w których Jan Brzechwa piętnował wady i przywary ludzkie takie jak: lenistwo, obżarstwo, obgadywanie, skarżenie itp. Wiersze „Leń”, „Gaduły”, „Skarżypyta”, „Żołądek”, „Kwoka” i „Muchy” są oddzielone od siebie krótkim wierszykiem „Miś” oraz ułożonymi przez młodych aktorów wariacjami na temat tytułowego misia, który z różnych powodów nie chce podać publiczności łapki. Podczas dwudziestominutowego spektaklu kilka razy nawiązywana była interakcja z widzami, którzy żywo reagowali na działania aktorów. Ukoronowaniem sukcesu grupy były dwie nagrody indywidualne dla najlepszych aktorów, a dokładnie aktorek przeglądu. Zdobyły je za rolę dwóch plotkarek Madalińskiej i Gadalińskiej: Oliwia Karpińska i Aleksandra Stęplewska. Oprócz wyżej wymienionych dziewczynek na sukces grupy zapracowali: Sara Tomaszewska, Karolina Wołczyńska, Magdalena Giemza, Aleksandra Sobczyńska, Kacper Olszewski, Filip Hrycajewski i Maciej Płóciennikowski.

W zgierskim przeglądzie teatralnym, 11 marca br., zdobyliśmy Srebrną Maskę zajmując drugie miejsce. Jeden z aktorów Kacper Olszewski otrzymał od dyrektora domu kultury nagrodę specjalną za najlepszą kreację aktorską całego przeglądu. Nagrody zostaną wręczone w czerwcu.

Ostatnim sukcesem było zdobycie I miejsca w kategorii klas IV-VI oraz nagrodę Klakiera za najlepszy spektakl przeglądu od dziecięcego jury w 4 Przeglądzie Teatrów Szkolnych WSZYSTKO GRA organizowanym przez SP 175 w Łodzi. Przegląd odbył się w dniach 21-22 marca br.

Przypomnijmy, że grupa w zeszłym roku oprócz I Miejsca w Ozorkowie, Zgierzu i łódzkich Konfrontacjach w DK Lutnia, była laureatem ogólnopolskiej Dziatwy, zdobyła Grand Prix Janowego Konkursu Teatralnego w Warszawie, a także została Mistrzem Teatru w Ogólnopolskim Przeglądzie w Pacanowie.

Trzymajmy kciuki, by udało im się powtórzyć choć niektóre z zeszłorocznych sukcesów.

UdostępnijUdostępnij