12 marca 2012 Autor Rafał Mikołajewski Kategoria Aktualności

Sukcesy Dziecięcej Grupy Teatralnej POD SCENĄ ze Strykowa

I miejsce XI Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych Apli – Papli oraz na Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Zgierzu zdobyli uczniowie grupy teatralnej Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie

7 marca 2012 roku uczniowie klas IV i V z SP nr1 w Strykowie należący do grupy teatralnej “Pod sceną” w XI Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych Apli – Papli w Ozorkowie zajęli I miejsce przedstawieniem opartym na tekstach ks. Jana Twardowskiego pt.”Kim jesteś”.

III miejsce wywalczyło sobie przedstawienie wg baśni Andersena “Świniopas”. Dwoje dzieci z grupy teatralnej zostało wyróżnionych nagrodami indywidualnymi. Statuetki najlepszych aktorów przeglądu zdobyli: Aleksandra Stęplewska za rolę księżniczki Eulalii w “Świniopasie” oraz Kacper Olszewski za rolę chłopca w “Kim jesteś” oraz marszałka w “Świniopasie”.

9 marca br. autorskim przedstawieniem “Kim jesteś” wywalczyła sobie “Złotą maskę”. Pierwsze miejsce w tym konkursie jest przepustką do udziału w Wojewódzkim Konkursie Teatralnym KONFRONTACJE, który odbędzie się w dniach 26 – 28 marca.

Młodzi aktorzy grający w spektaklu (Ola Stęplewska, Oliwia Karpińska i Kacper Olszewski) w ramach nagrody wezmą też udział w warsztatach “Teatr wyobraźni – clownada” oraz w spotkaniu autorskim z rysownikiem Bohdanem Butenką.

Dużym wsparciem w prowadzeniu grupy jest nauczycielka SP nr 1 w Strykowie i jednocześnie mama Kacpra - Ewa Olszewska.

UdostępnijUdostępnij